Porady

Sposoby na oświetlenie altany, pergoli i wiaty garażowej

Ogród to doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dopasowanie właściwego rodzaju oświetlenia do takiej przestrzeni pozwala korzystać z niej bez przeszkód również po zachodzie słońca. Szeroka oferta przeznaczonych do altan i pergoli ogrodowych lamp solarnych i innego rodzaju każe się zastanowić nad wyborem właściwego modelu. Dowiedz się, jakie rozwiązania będą najlepsze w Twoim przypadku.

Jak wybrać oświetlenie do altany, pergoli i wiaty ogrodowej?

Osobom, którym zależy głównie na stałym dostępie światła, powinny rozejrzeć się za wariantami klasycznymi zasilanymi prądem. Niezależnie od tego, na jaki styl stawiasz, główne oświetlenie znajdujące się pod sufitem, w centralnej części altanki, pergoli bądź wiaty jest absolutną podstawą. Polecamy wybrać przeznaczoną do tej przestrzeni lampę solarną albo innego typu na samym początku. 

Punktowo montowane w konkretnych miejscach oświetlenie, w którego skład wchodzą m.in. mocowane do sufitu listwy świetlne, kinkiety ścienne lub stołowe lampy, da się rozmieścić wedle uznania, dostosowując do indywidualnych potrzeb.

Odpowiednie oświetlenie altany bądź pergoli pozwoli Ci stworzyć czarujący nastrój

Zwróć uwagę na to, że jasne, mocne oświetlenie solarne lub inne do altany albo pergoli ogrodowej pozwoli Ci np. w skupieniu czytać książki, podczas gdy światło rozproszone i delikatne buduje przyjemny nastrój.

Proponujemy m.in. produkty skonstruowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Przykładem jest wyposażona w czujnik ruchu lampa solarna do altanki czy pergoli ogrodowej, która może pełnić dodatkową funkcję zabezpieczającą nieruchomość przed przestępcami i zwierzętami. Z kolei zdalne oświetlenie LED uruchomisz i dostosujesz za pomocą pilota lub aplikacji w Twoim smartfonie.

Dopasuj lampy do wnętrza

A co, jeśli przestrzeń ogrodowa jest pozbawiona dostępu do elektryczności? W takiej sytuacji istnieje kilka rozwiązań. Możesz zainwestować m.in. w:

  • oświetlenie LED zasilane poprzez agregat,

  • lampy solarne korzystające z energii słonecznej,

  • modele zasilane zwykłymi bateriami.

Nowoczesne, artystyczne lampy niezbyt dobrze pasują do zadaszonej konstrukcji ogrodowej urządzonej w stylu klasycznym i odwrotnie – minimalistyczne rozwiązania odradza się w bogato zdobionych drewnianych altanach i pergolach. Dobierz więc typ i stylistykę oświetlenia solarnego bądź innego rodzaju tak, aby jak najlepiej komponowało się altaną czy pergolą. Poszukując odpowiedniego produktu, pamiętaj również o ryzyku obecności wilgoci w takich obiektach.

Innym interesującym rozwiązaniem do altanki czy pergoli są warianty owadobójcze. To wyposażenie, które kosztuje niewiele, a jego zalety docenisz, kiedy tylko zaczną się pierwsze cieplejsze wieczory. Jeżeli masz w planie montaż lamp w obiektach ogrodowych, polecamy dopisać ten przydatny gadżet do listy zakupów.

Wybierz odpowiednie oświetlenie altan, pergoli i wiat ogrodowych

Pojedyncze żarówki czy klasyczna lampa do altany i pergoli; podwieszane na łańcuchach lub sznurach, starodawne i urokliwe lampiony i latarnie; wijące się łańcuchy malutkich diod solarnych podwieszone pod sufitem – wybór rozwiązań jest bardzo szeroki, dlatego warto wiedzieć, czym się kierować przy zakupie oświetlenia ogrodowego. Mamy nadzieję, że przedstawione porady pomogą w podjęciu właściwej decyzji.

Dodaj komentarz