Meble ogrodowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Drewniane meble ogrodowe od Artimbo

Meble stanowią jeden z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia przydomowego dla wszystkich posiadaczy chociaż niewielkiego skrawka ziemi. Dzięki nim możliwy jest komfortowy wypoczynek na łonie natury przy książce, posiłku lub podczas spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

W naszej ofercie odnajdą Państwo solidne i niezwykle estetyczne drewniane meble ogrodowe, wykonane w sposób pozwalający przetrwać im długie lata w stanie niezmienionym. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi poniżej informacjami oraz z proponowanym przez nas asortymentem.

Dlaczego stawiamy na drewno?

Stosowanie drewnianych mebli ogrodowych urosło w Polsce niemal do rangi tradycji. Materiał ten cechuje się naturalnym wyglądem, dodaje aranżacjom przytulności i jest przyjemny w dotyku. Ponadto w dużo mniejszym stopniu od innych tworzyw reaguje na wahania temperatury otoczenia. Największym jednak atutem drewnianego wyposażenia ogrodowego jest jego uniwersalność estetyczna. Świetnie sprawdzi się zarówno w ramach stylizacji nowoczesnych, jak i klasycznych, doskonale wpasowując się w ogólną koncepcję architektoniczną domu oraz całej otaczającej go przestrzeni.

Najważniejsze zalety drewnianych mebli ogrodowych proponowanych przez Artimbo
Spośród głównych zalet naszego asortymentu wymienić należy przede wszystkim jego wieloletnią trwałość, uzyskiwaną dzięki sprawdzonym metodom produkcyjnym oraz niezwykle efektywnym technikom konserwacji drewna. Na niezawodność oferowanych przez nas produktów przekładają się czynniki, takie jak:

• bogato wyposażony park maszynowy, obejmujący nowoczesne frezarki, szlifierki, autoklawy i pozostałe niezbędne urządzenia oraz narzędzia,

• skrupulatnie przeprowadzana selekcja drewna przeznaczanego do produkcji,

• stosowanie łączników wykonanych wyłącznie z wysokiej jakości stali nierdzewnej INOX,

• wykorzystywanie do wszelkiego rodzaju elementów klejonych wyłącznie atestowanych klejów najbardziej wytrzymałej klasy D4, sprawdzonych producentów, optymalnych pod kątem właściwości w warunkach narażenia drewna na warunki zewnętrzne.

Ponadto wszystkie wchodzące w skład naszych mebli ogrodowych drewniane elementy, w jednym z końcowych etapów obróbki, przechodzą proces impregnacji próżniowo-ciśnieniowej. Odbywa się on przy użyciu ekologicznego, pozbawionego zawartości chromu preparatu TANALITH E oraz własnego autoklawu, który głęboko zabezpiecza strukturę drewna i nadaje mu atrakcyjną, lekko oliwkową barwę.

Dzięki wspomnianym wyżej czynnikom nasze meble ogrodowe drewniane wyróżniają się m.in.:

• wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, takie jak przecieranie się lub pękanie,

• wzmocnioną ochroną przed mrozem, śniegiem, deszczem, intensywnym nasłonecznieniem oraz wilgocią pochodzącą z powietrza,

• gładką, połyskującą i łatwą w utrzymaniu w czystości strukturą,

• stabilną i wytrzymałą na duże przeciążenia konstrukcją,

• istotnie zmniejszoną podatnością na oddziaływanie grzybów i żerujących na drewnie owadów.

Z pozostałych atutów naszych drewnianych mebli ogrodowych wymienić należy ponadto ich wysoką funkcjonalność, atrakcyjny i uniwersalny design, komfort użytkowania, a także prostotę montażu, uzyskiwaną dzięki dużej precyzji wykonania poszczególnych elementów oraz załączanym przez nas czytelnym i intuicyjnym instrukcjom. Przyjemnym dla klientów dodatkiem jest również możliwość zastosowania przez nas opcjonalnej metody impregnacji, odbywającej się poprzez zanurzanie elementów mebli w oleju koloryzująco-impregnującym. Skorzystanie z tego rozwiązania pozwala nie tylko skutecznie zabezpieczyć drewno przed rozmaitymi czynnikami zewnętrznymi, ale również uzyskać pożądany przez siebie kolor mebla.

Jeśli chodzi o impregnację olejową z kolorem, do Państwa dyspozycji oddajemy wiele rozmaitych opcji, obejmujących m.in. odcienie modrzewia, palisandra, jasnego dębu, srebra, bazaltu, zieleni czy egzotycznego drzewa bangkirai.

Stosowany przez nas olej impregnujący wnika w drewno głęboko, zapewniając mu wieloletnią stabilność kolorystyczną i skutecznie chroniąc go przed efektem szarzenia pod wpływem promieniowania słonecznego. Nie tworzy on także powłoki na powierzchni drewnianych mebli ogrodowych, co przekłada się na możliwość dokonywania ich łatwej konserwacji i malowania, bez konieczności usuwania poprzednich warstw farby.

Meble ogrodowe drewniane – nie tylko do ogrodu

Mimo że powszechnie przyjęta nazwa drewnianych mebli ogrodowych na to nie wskazuje, zakres zastosowań tego rozwiązania wcale nie kończy się na samym ogrodzie. Proponowane przez nas produkty świetnie sprawdzą się również na balkonach, zabudowanych loggiach, tarasach, werandach czy w przynależącym do danej posesji fragmencie lasu. Za ich pośrednictwem można wyposażyć także altany, tworząc niepowtarzalne, magiczne miejsca, które wiosną i latem stanowić będą dla Państwa plenerową jadalnię. Z zalet mebli ogrodowych wykonanych z drewna, popularnych również w innych krajach, nierzadko korzystają też właściciele restauracji, pubów czy kawiarni, wzbogacając nimi klimat swoich lokali i tworząc rodzinną, przyjazną oraz komfortową dla gości atmosferę. Serdecznie zapraszamy do nawiązania współpracy.