Pergole drewniane

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Pergola drewniana – prosty sposób na magiczny zakątek w ogrodzie

Rośliny stanowią serce każdego ogrodu. To właśnie one podkreślają jego styl oraz charakter, tworząc wokół piękny, kolorowy i naturalny krajobraz. Aby jednak odpowiednio zadbać o ich ekspozycję, warto dobrze przemyśleć kwestię organizacji ogrodu. Jednym z ciekawszych pod tym względem rozwiązań są właśnie pergole drewniane ogrodowe, umożliwiające stworzenie w przydomowej przestrzeni atrakcyjnych wizualnie przejść, zakątków oraz wydzielonych sektorów. Oplatające je na całej powierzchni rośliny pnące przełożą się na bajkowy i niepowtarzalny efekt, który doda uroku całej okolicy.

W naszej ofercie odnajdą Państwo drewniane pergole o niejednolitych kształtach, oryginalnym wzornictwie, zróżnicowanych rozmiarach, cenach oraz dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Dzięki temu z łatwością dopasują Państwo docelowy produkt zarówno do specyfiki ogrodu, jak i do możliwości swojego portfela.

Pergole ogrodowe drewniane od Artimbo – kluczowe zalety

Spośród istotnych zalet proponowanych przez naszą firmę tarasowych pergol drewnianych wymienić należy przede wszystkim ich piękny i uniwersalny wygląd, który świetnie wkomponuje się w niemal każdą przydomową stylizację. Niezależnie od tego, czy Państwa ogród utrzymany jest w konwencji klasycznej, czy bardziej nowoczesnej, ciepła i naturalna estetyka drewnianych pergoli zadba o jego przytulność. Dodatkowo oferowana przez nas opcjonalna usługa impregnacji olejowej z kolorem, pozwoli Państwu precyzyjnie dobrać do swoich oczekiwań barwę nowej ozdoby ogrodowej. W ramach palety dostępnych odcieni do Państwa dyspozycji oddajemy m.in. kolor bazaltowy, srebrny, zielony, jasnego dębu, modrzewia, palisandra lub - coraz bardziej modnego ze względu na swoją egzotykę - drzewa bangkirai.

Kolejną cechą, którą odznaczają się pergole tarasowe drewniane produkowane przez Artimbo jest ponadprzeciętna wytrzymałość, pozwalająca przetrwać im w stanie niezmienionym kilkanaście, a przy starannej konserwacji nawet kilkadziesiąt lat. Tak dużą trwałość naszych wyrobów zawdzięczamy kilku różnym czynnikom, z których do najważniejszych zaliczyć należy:

• precyzyjną selekcję materiałów wykorzystywanych przez nas do produkcji pergol drewnianych - korzystamy wyłącznie z jakościowo wyselekcjonowanego drewna,

• nowoczesne i doskonale wyposażone zaplecze produkcyjne, obejmujące urządzenia takie jak np. szlifierki, frezarki czy służącego do efektywnej impregnacji drewna autoklawu,

• stosowanie wyłącznie środków bezpiecznych, skutecznych, uprzednio przetestowanych i pochodzących z oferty renomowanych producentów,

• impregnację drewna z wykorzystaniem bardzo wydajnych technik, zapewniających materiałowi głęboką, wieloletnią ochronę przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

Jeśli chodzi o ostatni z wymienionych punktów, proces impregnacji drewna możemy przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest impregnacja próżniowo-ciśnieniowa, wykonywana przy użyciu własnego autoklawu oraz ekologicznego preparatu TANALITH E, o składzie wolnym od zawartości chromu. Charakterystyczną cechą wspomnianej techniki konserwacji jest lekko oliwkowy kolor, którego po przeprowadzonym procesie nabierają nasze drewniane pergole ogrodowe.

Drugą, wykonywaną na życzenie Klienta metodą impregnacji jest zanurzanie poszczególnych elementów pergoli w koloryzująco-impregnującym oleju, pozwalającym nie tylko skutecznie zabezpieczyć drewno, ale również nadać mu pożądany przez Państwa odcień. Tak przeprowadzona konserwacja materiału zapewni mu stabilną i odporną na oddziaływanie słońca barwę. Ponadto, wnikając w jego strukturę głęboko, nie stworzy na zewnętrznej powierzchni żadnej dodatkowej powłoki, dzięki czemu dalsze czynności konserwacyjne będą mogły zostać przeprowadzone bez konieczności usuwania starego koloru.

Stosując wspomniane wcześniej techniki produkcji i obróbki drewnianych pergol ogrodowych, zapewniamy im m.in.:

• wzmocnioną ochronę przed pękaniem, odkształceniami oraz pozostałymi uszkodzeniami mechanicznymi,

• wysoką odporność na deszcz, śnieg, mróz, wilgotne powietrze i intensywne nasłonecznienie,

• strukturę uodpornioną na zbieranie na swojej powierzchni zanieczyszczeń,

• stabilną konstrukcję o relatywnie dużym udźwigu,

• mocno zredukowaną podatność na rozwój grzybów i żerowanie drewnolubnych insektów.
Pergole ogrodowe drewniane – doskonałe rozwiązanie nie tylko w ogrodach

Głównym zadaniem pergoli drewnianych jest dodanie charakteru i uroku aranżacjom projektowanym na świeżym powietrzu. Zakres zastosowań tego rozwiązania obejmuje zatem o wiele więcej niż tylko same ogrody. Pergole świetnie sprawdzą się na tarasach, w parkach, sadach czy na odpowiednio dużych werandach. Swoją nietuzinkową estetyką mogą wzbogacić również tereny zielone wokół obiektów komercyjnych, takich jak sklepy z roślinnością oraz restauracje i kawiarnie z własnymi ogródkami. Za ich pośrednictwem można też atrakcyjnie zaaranżować przestrzeń wokół gospodarstw agroturystycznych, zapewniając przebywającym tam gościom rodzinną i przyjazną atmosferę.