Wiaty garażowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Potrzeba zabezpieczenia pojazdów przed niekorzystną aurą jest naturalna. Lakier samochodu garażującego „pod chmurą” narażony jest na szybszą destrukcję. Dodatkowo w zimie usuwanie zamarzniętego śniegu i lodu jest uciążliwe i niszczy szczególnie wycieraczki. Z tego względu osoby, które dbają o swoje auta, decydują się na różne metody ochrony. Dobrym pomysłem jest chociażby dostępna w naszym asortymencie wiata garażowa drewniana. To konstrukcja o wielu zaletach: jest prosta w montażu oraz utrzymaniu, doskonale wpisuje się w otoczenie, zapewnia sporo przestrzeni użytkowej i dopuszcza znaczne obciążenie śniegiem na poziomie 1,25 kN/m².

Stabilna budowa

Projekty naszych wiat – zarówno jednospadowych, jak i dwuspadowych – zakładają dużą stabilność. Jest ona osiągana za pomocą słupów o minimalnym przekroju 11,5x11,5 cm oraz odpowiedniemu ich rozstawieniu. W ten sposób nawet silny wiatr nie jest w stanie naruszyć konstrukcji wiat samochodowych drewnianych.

Do produkcji wiat wykorzystujemy głównie klejone warstwowo (BSH), wysokogatunkowe drewno świerkowe. Jego parametry pozwalają na długoletnie, bezpieczne użytkowanie. Materiał zabezpieczamy dodatkowo bezchromowym impregnatem, który zwiększa jego odporność na warunki atmosferyczne. Elementy konstrukcyjne są przygotowywane od samego początku przez naszą firmę, więc zachowujemy pełną kontrolę nad jakością produktu końcowego.

W naszym asortymencie znajdują się wiaty przeznaczone dla pojedynczego pojazdu (3,5x6,0 m) oraz dla dwóch aut (6x6 m). Pozostawione w środku samochody zapewniają więc jeszcze sporo miejsca dla swobodnego poruszania się kierowcy i pasażerów, a nawet przechowywania przydatnych narzędzi lub postawienia umeblowania.

Wiaty idealne do ogrodu

Ze względu na swoje właściwości oraz wygląd drewno świetnie sprawdza się w roślinnym otoczeniu. Wiaty drewniane ogrodowe najlepiej prezentują się zatem na działce. Zadbaliśmy o to, aby ich estetyka komponowała się z pozostałymi elementami ogrodowej architektury. Wiaty nie wyróżniają się w sposób, który zakłóciłby aranżację przestrzeni, a wręcz przeciwnie – uzupełniają ją o kolejny charakterystyczny składnik.

Kolejnym powodem, dla którego warto postawić nasze wiaty samochodowe drewniane na podwórku, jest możliwość pomalowania ich na dowolny kolor po montażu. To dodatkowy sposób na dostosowanie konstrukcji do własnego pomysłu. Malowanie w żaden sposób nie narusza impregnatu, więc można bez obaw zastosować farby.

Pomimo swojej przestronności, wiaty nie zajmują dużo miejsca. Nie trzeba więc martwić się o to, że obszar ogrodu zostanie przytłoczony masywną konstrukcją. Nie dość, że na działce wciąż pozostanie sporo miejsca na relaks lub uprawę roślin, to jeszcze sama konstrukcja wizualnie nie będzie odstawać od pozostałych elementów ogrodu.

Wiaty garażowe drewniane nie tylko dla samochodów

Wiata w ogrodzie okazuje się dobrym pomysłem nawet wtedy, gdy nie posiada się pojazdu lub dopiero planuje się jego zakup. Może ona posłużyć np. jako pojemny schowek dla narzędzi lub maszyn wykorzystywanych do prac na działce. Wiaty drewniane ogrodowe mają więc wiele zastosowań odbiegających od ich głównego przeznaczenia. Warto zastanowić się, czy taka inwestycja nawet w przypadku braku samochodu może być opłacalna.

Projekty realizowane na zamówienie

Prezentowane na stronie drewniane wiaty samochodowe posiadają standardowe wymiary. Są one opracowane na podstawie typowych potrzeb naszych klientów. Jednak wszystkie projekty możemy przygotować na indywidualne zamówienie. Wystarczy skontaktować się z nami i zaproponować inne wymiary (wysokość, rozstaw słupów, pochylenie dachu itp.). Z przyjemnością podejmiemy się realizacji niestandardowych wiat drewnianych.

Ponadto oferujemy wypełnienie ścian wiaty panelami osłonowymi, kratkami lub ścianami z deski pióro-wpust. Standardowe wersje nie posiadają tego typu uzupełnienia. Po uzgodnieniu z klientami możemy zastosować którykolwiek z wymienionych wypełnień wedle życzenia.

Montaż bez wysiłku

Drewno świerkowe jest naprawdę wyjątkowo lekkie – to nie tylko wrażenie. Każdy element wiaty jest przycięty, frezowany i nie wymaga żadnej dodatkowej obróbki. Montaż polega tylko na skręcaniu gotowych elementów. Dlatego też nasze wiaty garażowe drewniane doskonale nadają się do samodzielnego montażu. Postawienie konstrukcji we własnym ogrodzie nie wymaga wielkiego wysiłku. Zależnie od rozmiarów wiaty, czas montażu może trwać od dwóch do kilku dni.Z przyjemnością jednak pomożemy w montażu. Nasza fachowa ekipa jest w stanie zbudować wiatę z dostarczonych konstrukcji jeszcze szybciej, a także zapewnić odpowiednią stabilność na wcześniej przygotowanym podłożu. Zachęcamy do skorzystania z tej opcji.

Niewielki koszt wiat samochodowych drewnianych

Kolejną zaletą oferty Artimbo jest atrakcyjna cena wiat. Jest to możliwe dzięki sprawowaniu przez nas kontroli nad całym procesem produkcyjnym oraz współpracy z najlepszymi dostawcami w regionie. W ten sposób możemy zaoferować konkurencyjne ceny produktów oraz montażu.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w sprawie zamówień wiat garażowych drewnianych. Z przyjemnością podzielimy się szczegółami dotyczącymi konstrukcji czy sposobu montażu, a także odpowiemy na wszystkie pytania. Zapewniamy fachową obsługę klienta i pomoc w wyborze modelu.