Porady

Zadaszenia wejścia – jakie są ich rodzaje i jak dobrać odpowiednie do swojego domu?

Wejście do domu ma być nie tylko reprezentacyjne, ale też funkcjonalne. Oznacza to, że osoby czekające pod drzwiami powinny mieć możliwość schronienia się przed deszczem czy palącymi promieniami słońca. Rozwiązaniem, które dodatkowo ochroni skrzydła i ościeżnice drzwiowe przed zbyt szybkim zniszczeniem, są daszki nad wejście. Jakie są ich rodzaje? Sprawdź!

Zadaszenia wejścia – dlaczego warto?

Jednym z niezbędnych elementów architektonicznych w każdym budynku jednorodzinnym jest zadaszenie nad drzwi wejściowe. Pozwala ono m.in. na zabezpieczenie skrzydeł zewnętrznych przed bezpośrednim działaniem czynników atmosferycznych. Przekłada się to wprost na wydłużenie ich żywotności i poprawia komfort użytkowania budynku. Zarówno osoby odwiedzające, jak i domownicy zyskają ochronę przed opadami czy skwarem podczas oczekiwania na otwarcie domu pod nowoczesnym daszkiem.

Jakie są typy zadaszeń?

Szukasz wariantu do zastosowania na zewnątrz? W sprzedaży jest kilka odpowiednich typów. Klasycznym rozwiązaniem są dwuspadowe zadaszenia. Będą one dobrze prezentować się w budynkach o tradycyjnym wyglądzie, np. z dachem dwuspadowym i dachówką. Nowoczesny jednospadowy daszek nad drzwi jest też popularnym i uniwersalnym rozwiązaniem, często ma konstrukcję łukową. Idealnie pasuje ona do minimalistycznego stylu architektonicznego, np. z płaskim dachem, dużymi przeszkleniami.

Drewno czy metal – jaki materiał wybrać?

Dlaczego nie warto oszczędzać przy wyborze tego typu osłony? Daszek nad drzwi wejściowe jest elementem architektonicznym wystającym od głównej bryły budynku. To naraża go nie tylko na kontakt z wilgocią, ale też silne podmuchy wiatru. Wybierając zadaszenie, trzeba też pamiętać, że materiał, z którego będzie ono wykonane, powinien być odporny na działanie wysokich temperatur. Jakie modele poradzą sobie z tymi wszystkimi czynnikami? Z pewnością te z konstrukcją wykonaną z wysokiej jakości drewna lub metalu, np. nowoczesne daszki.

Jak zabezpieczyć zadaszenie?

Wybór drewnianej konstrukcji warto rozpocząć od znalezienia konkretnego, polecanego przez innych klientów wykonawcy tego typu elementów. Ważne jest, aby nowoczesne zadaszenia drzwi wejściowych były wykonywane z wyselekcjonowanego drewna. Powinno ono być poddane ciśnieniowej impregnacji, aby zabezpieczyć surowiec przed rozwojem pleśni i glonów. Odporność na promieniowanie UV, ale też długotrwały efekt dekoracyjny gwarantuje natomiast zanurzenie w oleju koloryzującym. Sprawdza się to przy tradycyjnych daszkach. Można też surowe, tylko zaimpregnowane drewno pokryć innymi typami zabezpieczeń, np. lazurą do drewna czy lakierem.

Chcesz zamówić wysokiej jakości zadaszenie nad wejście? Sprawdź naszą ofertę!

Dodaj komentarz