Drewno konstrukcyjne

Zbudowanie wymarzonej altany lub praktycznego schowka na narzędzia wymaga odpowiedniego materiału. Drewno konstrukcyjne klejone daje możliwość tworzenia wytrzymałych i estetycznych obiektów o różnym przeznaczeniu. Dzięki temu, że produkt ten jest właściwie suszony, nie ulega odkształceniom i spękaniom oraz pozwala się dowolnie obrabiać, według konkretnych potrzeb i upodobań.

Praktyczne, wytrzymałe i estetyczne drewno konstrukcyjne

Zbudowanie altany wymaga odpowiedniego materiału. To samo dotyczy składziku na narzędzia, ogrodzenia, czy innych budowli i ich elementów konstrukcyjnych. Drewno nadaje się do tego idealnie, ze względu na to, że jest lekkie, twarde i naturalne. Można przy jego pomocy stworzyć bardzo wiele rzeczy jak huśtawki, ławki czy szkielet domu lub innego budynku. Wszechstronne zastosowanie czyni ten produkt chętnie i często wybieranym przez klientów.

Drewno konstrukcyjne suche jako solidny materiał do budowy

Ważne jest to, żeby do miejsc, które potrzebują silnej podstawy lub podpory, wykorzystywać suche drewno konstrukcyjne klejone. Jest ono już po procesie odparowania wody w kontrolowanych warunkach, przez co nie jest narażone na pękanie, odginanie i deformowanie się. To istotny punkt akurat przy tego rodzaju materiale, gdyż w skonstruowanym z niego obiekcie, będzie on często stanowił podporę i to na niego będzie naciskać duży ciężar. Z tego względu należy również przy zakupie uwzględnić odpowiednią szerokość i długość kantówek.

Drewno konstrukcyjne klejone – odporne na zniekształcenia

W naszym sklepie można liczyć na duży wybór. Drewo suche konstrukcyjne prezentujemy w różnych wariantach wymiarowych, dzięki czemu każdy znajdzie takie, które najlepiej odpowiada potrzebom danego przedsięwzięcia. W Artimbo produkt ten nie jest zrobiony z litego kawałka, ale został sklejony z kilku. Taki zabieg znacznie wzmacnia kantówkę na całej długości, czyni ją bardziej twardą i wytrzymałą na różne niszczące procesy, jak wyginanie i odkształcanie się. Takie wzmocnienie jest konieczne, by produkt mógł mieć funkcjonalne zastosowanie.

Właściwie wykończone klejone drewno konstrukcyjne

Żeby produkt można było wykorzystać w praktyczny sposób, musi być on dobrze wykończony. W Artimbo dbamy o najmniejsze detale, by mieć pewność, że klient będzie zadowolony. Drewno konstrukcyjne suszone na koniec procesu powstawania zostaje poddane czterostronnemu frezowaniu i fazowaniu, dzięki czemu jest wygładzone i nie pozostają na nim ostre kanty. To zapewnia duży komfort przy dalszej obróbce i zastosowaniu kantówek do budowy konkretnych obiektów.

Stabilne drewno konstrukcyjne suszone

Warto zauważyć, że prezentowany produkt daje wiele możliwości i jest wysokiej jakości. Dzięki temu, że powstał poprzez sklejanie równych listew, został wzmocniony przed zniekształceniami. Taki zabieg czyni suszone drewno konstrukcyjne bardziej solidnym i sztywnym, dlatego do tworzenia i budowania małych i dużych obiektów nadaje się znacznie bardziej od elementów z litego kawałka. Wykorzystanie w swoich pracach budowlanych lub remontowych kantówek z naszej oferty daje pewność trwałości i stabilności.

Estetyka suszonego drewna konstrukcyjnego

Nie tylko wysoka jakość, ale też estetyka ma duże znaczenie. Dbamy o to, by każdy detal naszych produktów był dopracowany i nie tylko wytrzymały, ale też atrakcyjny dla oka. Dzięki temu suche drewno konstrukcyjne klejone z oferty sklepu Artimbo nadaje się do tworzenia elementów widocznych i wyeksponowanych. Gładka faktura, delikatne słoje świerkowe i naturalność materiału będą wyjątkową ozdobą w środku pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami technicznymi kantówek i zapraszamy do zakupów!