Porady

Płoty ogrodowe – jakie są ich rodzaje i jak wybrać odpowiedni do swojego ogrodu?

Coraz większą popularnością cieszą się drewniane płoty wykonane z paneli ogrodzeniowych. Nic dziwnego – rozwiązanie to jest nie tylko eleganckie, ale też gwarantuje wyższy poziom intymności domownikom niż pozostałe produkty z tej kategorii. Jakie są typy paneli grodzących i czym się różnią między sobą? Sprawdź!

Płoty panelowe – co to jest?

Nazwa ta obejmuje wszystkie rodzaje płotu ogrodowego, wykonywane z gotowych paneli. W odróżnieniu od modeli sztachetowych gwarantują one szybki montaż. Jak montuje się takie płotki ogrodowe? Wystarczy wcześniej przygotować słupki rozstawione w odpowiedniej odległości i do nich przykręcić całe przęsła. Szczególnie bezproblemową instalację w miejscu docelowym gwarantują ogrodzenia drewniane z gotowych elementów. I tu warto poznać różne jego rodzaje.

Z jakiego materiału są wykonane panele ogrodowe?

Coraz chętniej wybieranym przez inwestorów rozwiązaniem – zarówno w budynkach z rynku pierwotnego, jak i przy remontach starych domów – są płoty do ogrodu z gotowych modułów. Najbardziej popularne, ogrodzenia drewniane z paneli, dostępne są w różnych stylach, często dekoracyjnych, przez co pasują do każdej nieruchomości. Na rynku znaleźć można także rodzaje panelowe metalowe, które odznaczają się trwałością, ale są przeważnie mniej estetyczne. Popularność zyskują także płotki ogrodowe z elementów wykonanych z kompozytu będącego połączeniem wiórów drewnianych i tworzywa sztucznego.

Typy drewnianych płotów panelowych

Jeśli już zdecydujesz się na ogrodzenia z paneli, powinieneś poznać ich rodzaje. W sprzedaży dostępne są wykonane z drewnianych modułów płoty:

  • stylowe,

  • boazeryjne,

  • standardowe.

Pierwsze z nich odznaczają się wysokimi walorami estetycznymi. Dostępne są jako płoty proste, łukowe, z kratkami i wycięciami w wielu kształtach. Boazeryjne egzemplarze zostały wykonane ze specjalnie profilowanych desek montowanych metodą pióro/wpust. Dzięki takiej budowie tworzą one solidną, ale też – gdy wybierze się model dekorowany – elegancką ścianę. Natomiast standardowe ogrodzenia drewniane to moduły wyglądem odpowiadające szerokiemu gronu odbiorców.

Do jakiego stylu pasuje panelowy płot drewniany?

Szukasz idealnego płotu do ogrodu? Modele panelowe z drewna oferowane są w tak szerokiej gamie możliwości, że pasować będą do każdej nieruchomości. W przypadku budynków minimalistycznych i nowoczesnych dobrym wyborem będzie płot z panelami prostymi i pełnymi, np. boazeryjny bez wycięć. Ten rodzaj odznacza się prostym designem. Do klasycznych, tradycyjnych domów odpowiedni będzie płotek ogrodowy z łukami czy kratkami.

Niezależnie od tego, jaki typ ogrodzenia z drewna Cię interesuje, jesteśmy przekonani, że nasza oferta spełni Twoje wymagania. Zamów wybrane produkty i osobiście przekonaj się o ich wysokiej jakości!

Dodaj komentarz