Porady

Jaki wybrać kształt altany ogrodowej?

Funkcjonalna altana ogrodowa do spotkań ze znajomymi – czym powinna się wyróżniać?

Decydując się na inwestycję w altanę ogrodową przeznaczoną do spędzania wolnego czasu ze znajomymi lub rodziną, warto przede wszystkim określić, czy lepszym wyborem będzie altana z drewna wolnostojąca, czy przydomowa przypominająca swoją konstrukcją taras. Drewniane altany wolnostojące okazują się godną uwagi propozycją w przypadku większych ogrodów, których najważniejsze punkty są nieco oddalone od domu. Wówczas można z powodzeniem umieścić altanę przy pięknym oczku wodnym lub w pobliżu kwiatów albo drzew. Tego typu sceneria sprzyja odprężeniu i sprawia, że czas spędzony na świeżym powietrzu pomaga w pozbyciu się wszelkiego rodzaju zmartwień. Co więcej, zastanawiając się, jak wybrać altanę do ogrodu, warto także wspomnieć, że altany wolnostojące wykonane z drewna bardzo dobrze prezentują się w zaokrąglonych kształtach, na przykład czworokąta lub nawet ośmiokąta.

Jeśli chodzi o funkcjonalne kształty altan drewnianych, modele wolnostojące częściej utrzymane są w formie prostokątnej. Dzięki temu można łatwiej dopasować je do bryły domu, z którą stworzą spójną całość. Warto również wspomnieć, że altany znajdujące się w pobliżu domu można sprawnie wyposażyć we wszystkie niezbędne akcesoria, na przykład w grilla, materiałowe meble czy zastawę stołową, która często okazuje się niezbędna podczas organizacji przyjęć w ogrodzie. Ponadto altanę ogrodową można umieścić w pobliżu drzwi tarasowych, przedłużając tym samym salon i zapewniając domownikom oraz gościom możliwość wyboru, czy podczas przyjęć wolą spędzić nieco więcej czasu w domu, czy w ogrodzie.

Altana z drewna jako alternatywa dla garażu – czy warto się na nią decydować?

Osoby, które chciałyby w krótkim czasie zyskać dodatkową przestrzeń na samochód lub na różnego rodzaju garażowe sprzęty, często decydują się na inwestycję w zabudowaną altanę ogrodową znajdującą się zwykle w zabudowie przydomowej. Zabudowane altany ogrodowe skutecznie chronią przed szkodliwymi zjawiskami atmosferycznymi w postaci deszczu, wiatru czy nawet opadów śniegu. Ponadto tego typu konstrukcje bardzo dobrze się prezentują, wyróżniając się drewnianym, starannym wykończeniem. Dzięki temu okazują się idealnym miejscem do przechowywania nie tylko pojazdów, ale także używanych na zewnątrz urządzeń i wszelkiego rodzaju akcesoriów. W przypadku cenniejszych przedmiotów warto jednak pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu przed kradzieżą.

Warto również wspomnieć, że kształt altany drewnianej przeznaczonej do przechowywania różnego rodzaju narzędzi czy pojazdów pozwala również na łatwe przeobrażenie tego typu miejsca w przestrzeń przeznaczoną do wypoczynku i przyjęć na świeżym powietrzu. Wówczas wystarczy przeparkować samochód i ustawić pod zadaszeniem stoły oraz krzesła. Ze względu na bardziej zabudowaną przestrzeń grill można w takiej sytuacji umieścić przed altaną w miejscu, w którym jeszcze znajduje się dach chroniący przed opadami deszczu czy wiatrem. W efekcie inwestycja w przydomową altanę ogrodową okazuje się idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie funkcjonalne i świetnie prezentujące się inwestycje.

Dodaj komentarz