Zadaszenia przyścienne

Zadaszenia tarasu szerokość 300 cm (11)

Zadaszenia tarasu szerokość 350 cm (11)

Zadaszenia tarasu szerokość 400 cm (11)

Zadaszenia tarasu szerokość 450 cm (11)

Zadaszenia tarasu szerokość 500 cm (11)

Drewniane zadaszenia tarasów

Zadaszenia tarasów są popularną formą zagospodarowania części przydomowych. Z jednej strony stanowią integralną część domu, a z drugiej pozwalają mieszkańcom cieszyć się z uroków spędzania czasu na świeżym powietrzu, nawet przy niesprzyjającej pogodzie. Zadaszenia drewniane dają szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych w połączeniu z meblami i architekturą ogrodową. Surowiec, jakim jest drewno, ma wielu zwolenników wśród osób ceniących harmonię, minimalizm i naturalne stylizacje. W przeciwieństwie do metalowych, przeszklonych, materiałowych lub stalowych konstrukcji, drewno jest ekologiczne i wpisuje się w ogrodową zieleń.

Dodatkowo, takie zadaszenie sprawia, że wokół domu panuje nastrojowa atmosfera, szczególnie wieczorami, kiedy całe miejsce jest ciekawie oświetlone.

Zastosowanie zadaszeń drewnianych

Zadaszenia tarasów drewniane są tak uniwersalne, że z łatwością można je dopasować do każdego domu. Klasyczny materiał, jakim jest drewno, doskonale komponuje się z budynkami w stylu nowoczesnym, industrialnym oraz tradycyjnym. Ciekawą opcją jest także zastosowanie zadaszenia tarasu nad garażem. W ten sposób można przygotować dodatkowy "balkon". Zadaszenie garażu jest niezbędne w przypadku, gdy w wyniku oddziaływania czynników zewnętrznych, woda dostaje się pomiędzy fugi i na garażowym suficie pojawiają się zacieki. Często drewniane zadaszenia w ogrodach są także inspiracją do montażu pergoli z drewna, która jest wspaniałą ozdobą każdej działki. Konstrukcje mogą występować jako struktury przytwierdzone do ściany budynku, ale jest też opcja postawienia zadaszenia jako elementu wolnostojącego. W pierwszym przypadku, montując dodatkowe kolumny można łatwo poszerzyć funkcjonalność tarasu i stworzyć z niego np. altanę.

Zalety zadaszeń drewnianych

 

1. Zadaszenia chronią domowników przed uciążliwym wiatrem, opadami deszczu i promieniami słonecznymi.

2. Konstrukcje drewniane są lekkie, nowoczesne i ekonomiczne.

3. Drewno jest surowcem, który ulega biodegradacji.

4. Zadaszenia drewniane są odporne na warunki atmosferyczne, dzięki zastosowaniu odpowiedniej impregnacji, pokryciu całej konstrukcji środkiem UV i systematycznej konserwacji.

5. Drewniane zadaszenie można szybko i łatwo odnowić, przy użyciu podstawowych narzędzi.

6. Dzięki wykorzystaniu elementów drewnianych o odpowiednio dobranych profilach, stelaż może być pokryty praktycznie każdym materiałem, stosowanym do wykończenia dachów.

7. Wiele zadaszeń drewnianych można zamontować samodzielnie, ponieważ instalacja nie wymaga specjalistycznego sprzętu i narzędzi. Popularnym rozwiązaniem jest jednak wybór profesjonalnej firmy, której pracownicy sprawnie i rzetelnie składają konstrukcję.

8. Drewno tworzy wokół domu oraz w jego wnętrzu specyficzny mikroklimat.

9. W przypadku niektórych konstrukcji (przy zastosowaniu właściwego zabezpieczenia) istnieje możliwość przeniesienia całego zadaszenia, bez konieczności jego demontażu.

10. Konstrukcje drewniane są bardzo elastyczne, jeśli chodzi o montaż, aranżacje, jak i wymianę na inne elementy. Zadaszenie można łatwo zmodyfikować np. poprzez dodanie ścian i dodatkowych ozdób. Wszystko zależy od wyobraźni i potrzeb domowników.

11. Drewno, z jakiego wykonywane są zadaszenia, ma najczęściej właściwości gięto-klejone (klejone za pomocą specjalnych klejów poliuretanowych). Dzięki temu jest niezwykle trwałe, solidne i wytrzymałe, a jednocześnie lekkie i posiada dużą nośność.