Porady

Przegląd płytek ceramicznych

Wybranie odpowiednich płytek ceramicznych do naszej łazienki czy kuchni nie jest bynajmniej banalnym zadaniem. Szczęśliwie dla nas oferta płytek ceramicznych jest bardzo bogata i szeroka, umożliwia na wykończenie naszego domu praktycznie w każdym stylu. Sprawdźmy się w takim razie jakie serie płytek przygotowali dla nas aranżatorzy wnętrz sklepów internetowych Dekordia.pl oraz e-budujemy.pl.

Oto trzy godne polecenia kolekcje płytek ceramicznych Tubądzin

plytki-tubadzin

Surowy kamień jest doskonałym rozwiązaniem dla preferujących styl klasyczny, eko czy skandynawski. Aranżacje wnętrz z użyciem kamienia będą się też w pewien sposób ponadczasowe, tak jak niezmienna jest natura. Linia Tubądzin Balance odnosi się do właśnie takiego nurtu, balansu natury z ludźmi. W kolekcji znajdziemy płytki kamienne w kolorach ecru i szarym: pierwsza o fakturze nieprzetworzonego kamienia, najbardziej przypominającego wapień, druga w cienkie linie przypominające odciski naszych palców oraz ostatnia, która jest kompilacją obu kolekcji. W sprzedaży jest także płytka beżowo-szara. Jeżeli wolimy ceramikę o bardziej nowoczesnym formacie można wybrać heksagonalne . Zastosowanie serii:kolekcji Balance: wnętrza na podłogi oraz powierzchnie pionowe: korytarzy, sypialni, jadalni; na zewnątrz: balkony, ciągi komunikacyjne.

plytki-ceramiczne

Linia Organic Matt to utrzymana w nowoczesnym tonie kolekcja płytek gresowych z klasycznym wykończeniem imitującym naturalny kamień. Jest tak bardzo unikatowa, że gdy użyjemy jej w nowoczesnym wnętrzu, ubarwi ona ich prostotę, a za razem uwydatni ich minimalny i subtelny wygląd. W kolekcji dwa kolory: bianco i popielaty. Wzór kamienia swietnie prezentuje się na płytce o powierzchni gładkiej, pozbawionej wzorów. Aby przełamać jednolitosć owych płytek, płytki gresowe posiadają strukturę kamienia surowego, płytka ceramiczna w której zostały wyrzeźbione pofalowane linie oraz strukturalna dekoracja z subtelnym wykończeniem lappato. Na podłogę możemy wybrać płytkę bianco lub popielatą z zgaszoną powierzchnią o wymiarach rektyfikowanym 59,8x59,8 cm. Obydwie wykonane są z mrozoodpornego gresu, płytka szara ma 3 a biała 4 klasę ścieralności. Płytki ceramiczne ścienne dostępne są w wymiarach 89,8x32,8 cm oraz w wybranych wersjach w rozmiarze 44,8x16,3 cm. Wykorzystanie kolekcji Organic Matt: wewnątrz na podłogi i ściany: przedpokoju, domowego biura, pokoju dziennego, łazienki, jadalni; na zewnątrz (płytki podłogowe): balkony, tarasy, altanki, chodniki.

plytki-lazienka

Do wzorów imitujących marmur sięgają zazwyczaj klienci którzy lubią klasycznie urządzone pomieszczenia z efektem glamour. Linia Serenity jest na pewno jedną z tych, po jakie warto sięgnąć. Znajdziemy tu płytki ścienne gładkie, płytkę z dekoracyjnym i strukturalnym wzorem w kwadraty mniejsze w większych a także płytkę podłogową. Wszystkie mają połyskowe powierzchnie. Ozdobą jest także błyszcząca listwa w odcieniach miedzi. Większość posiada rektyfikowane brzegi pozwalające na układanie kafelków z użyciem wąskiej fugi, płytka ceramiczna podłogowa jest mrozoodporna. Wymiary płytek gresowych ściennych to 89,8x32,8 cm a podłogowych 59,8x59,8 cm.

Zastosowanie kolekcji Serenity: we wnętrzu na podłogi i ściany: korytarza, domowego biura, pokoju dziennego, łazienki, jadalni; na zewnątrz: tarasy, altanki, chodniki.

A oto trzy nowości firmy Paradyż

plytki-paradyz

Scalenie nowoczesności i klasyki z okresu międzywojennego w kompozycjach powstałych z tzw. gorsecików odnajdziemy w linii Modernizm. Idealne do wnętrz naszych mieszkań, doskonały klimat stworzą w starym budownictwie. W kolekcji oprócz mozaik mamy także płytki ceramiczne w kształcie kwadratu w rozmiarze 19,8x19,8 cm i 59,8x59,8 cm, heksagonu 17,1x19,8 cm oraz kompozycje kwadratowe o wymiarach 29,8x29,8 cm. Seria jest pełna kolorów, zarówno nieco stonowanych, jak i zdecydowanie bardziej jaskrawych. W kolekcji są barwy biały, błękitny, brown, grys,jasnej szarości,popielu, nero i żółci. Mozaiki gorsecikowe scalają ze sobą wiele kolorów składając się zarówno z dwóch, jak i więcej kolorów Ich wymiary to 30,86x30,86 cm. Pełna seria jest wykonana z odpornych na mróz płytek, więc ceramikę ułożyć można we pomieszczeniach naszych mieszkań, ale także na balkonie. Ich wykończenie jest satynowe.

nowoczesne-plytki

Zimno betonu doskonale pasuje do nowocześnie zaaranżowanych pomieszczeń. Seria Scratch to płytki ceramiczne o powierzchni imitującej surowy beton dostępne w kolorze szarym, piaskowym, brązowym, nero, bianco pozwalające na uzyskanie mieszkania industrialnego, którego doskonałym uzupełnieniem będą rekwizyty ze szkła i metalu. Płytki podłogowe sprzedawane są w dwóch wymiarach: 24,7x75 cm oraz 75x75 cm. Płytki są rektyfikowane, wykonane z nienasiąkliwej ceramiki. Są gładkie i satynowe, posiadają 3 klasę ścieralności oraz są przeciwpoślizgowe na poziomie R10. Do tej kolekcji nich producent oferuje heksagonalne płytki dekoracyjne z prostym, graficznym wzorem.

Wykorzystanie kolekcji Scratch: w domu na podłogi i ściany: przedpokoju, pokoju, sypialni, łazienki, pokoju dziennym; na zewnątrz: tarasy,schodki, ganki.

plytki-podlogowe

Płytki podłogowe Como mają wymiar 45x45 cm. Każda płytka ceramiczna wygląda jak 6 umieszczonych obok siebie cienkich deseczek. Płytki podłogowe wyglądają jak wiekowe drewno słabo rozjaśnione farbą, która z czasem lekko się przetarła w pewnych miejscach. Płytki podłogowe zostały wykonane z mrozoodpornego gresu, a ich powierzchnia jest satynowa. Wyjątkowo nadają się w prowansalskich wnętrzach.

Wykorzystanie kolekcji Como: wewnątrz na podłogi i ściany: przedpokoju, pokoju, pokoju gościnnego, łazienki, jadalni; na zewnątrz: tarasy, schodki, ganki.

Dodaj komentarz