Panele ogrodzeniowe
Drewno jest klasycznym, ale ponadczasowym i uniwersalnym materiałem. Popularność zawdzięcza wielu zastosowaniom. Znakomicie sprawdza się choćby przy tworzeniu ogrodzeń. Nowoczesne technologie sprawiły, że panele ogrodzeniowe drewniane trwałością i stabilnością dorównują wszystkim innym rozwiązaniom w tym zakresie, a pod innymi względami nawet je przewyższają.
Oferta firmy Artimbo opiera się na drewnianych projektach, w tym płotach. Posiadamy zróżnicowany asortyment. Produkcja odbywa się z wykorzystaniem wysokogatunkowego surowca. Serdecznie zachęcamy do zaznajomienia się z zaletami naszych propozycji.
Eleganckie panele ze świerku i sosny
Nie każdy rodzaj drewna jest w stanie sprostać standardom w dziedzinie konstrukcji ogrodzeń. Olcha czy topola szybko niszczeje. Zwłaszcza, jeśli obróbka materiału nie jest dostosowana do światowych norm. Z tego powodu do produkcji drewnianych paneli ogrodzeniowych stosujemy przede wszystkim świerk górski oraz sosnę. To bardzo popularne w naszym regionie, a zarazem wytrzymałe i stosunkowo tanie w przygotowaniu gatunki drewna.
Drewno świerkowe i sosnowe doskonale wpisuje się w wiejskie, a także miejskie otoczenie. Można natknąć się na nie dosłownie wszędzie. Pasuje do dowolnej architektury: od rustykalnej, po nowoczesną. Ta uniwersalność sprawia, że świerkowe lub sosnowe płoty zdobyły dominującą pozycję w Polsce. Naszym klientom proponujemy wyłącznie sprawdzone i estetyczne rozwiązania, a tego typu drewno spełnia wszystkie wymagania.
Impregnowane płoty ogrodowe drewniane
Aby zapewnić drewnu najlepszą wytrzymałość, stosujemy aż dwie metody impregnacji – do wyboru przez Klienta. Oba mają niewątpliwe zalety przy zabezpieczaniu materiału przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak silne promienie UV, kwaśny deszcz, śnieg czy porywisty wiatr.
Impregnacja ciśnieniowa wykonywana jest za pomocą autoklawu wypełnionego środkiem Tanalith E. To ekologiczny, niezawierający chromu preparat oparty na związkach miedzi. Po próżniowo-ciśnieniowej impregnacji drewno nabiera lekkiego zielonego zabarwienia, które po kilku tygodniach, pod wpływem promieni słonecznych zmienia się na oliwkowe, aby po kilku latach pokryć się charakterystyczną, srebrno-szarą powłoką. W ten sposób panel ogrodzeniowy drewniany staje się bardzo odporny, a jednocześnie – wytworny.
Druga metoda pozwala na lepsze dopasowanie płotu do otoczenia, ponieważ nadaje materiałowi różne kolory. Impregnacja olejowa polega na pomalowaniu drewna specjalnym preparatem, który zabezpiecza panele przed sinizną i grzybami. Wnika głęboko w powierzchnię drewna, nie tworząc żadnej powłoki, a zawarty filtr UV chroni przed zmianą koloru. Udostępniamy barwy takie jak:
1. palisander,
2. modrzew,
3. dąb jasny,
4. zielony,
5. srebrny,
6. tytoń
i wiele innych. Podgląd kolorów można znaleźć na naszej stronie internetowej.
Odpowiednie miejsca na płoty drewniane
Przęsła ogrodzeniowe drewniane znajdują swoje zastosowanie w różnych miejscach. Mogą posłużyć chociażby za płot frontowy posesji. Wiele osób decyduje się na to ze względu na wyjątkową estetykę drewnianych paneli, ale również z uwagi na ich wytrzymałość i prostotę utrzymania. Na dodatek świerkowe czy sosnowe drewno okazuje się wystarczająco odporne na urazy mechaniczne, aby dobrze zabezpieczyć teren przed uderzeniami itp.
Nasze panele sprawdzą się również w ogrodzie. To tutaj pasują najlepiej i można je wykorzystać do wielu celów. Przede wszystkim płoty panelowe drewniane to istotny składnik architektury ogrodowej. Wykonane z naturalnego drewna komponują się ze środowiskiem, pozwalając na zachowanie estetyki działki.
Panele w ogrodzie osłaniają przed niepożądanym wzrokiem sąsiadów i obcych osób. Ustawione na obrzeżach działki dają poczucie prywatności. Są dość wysokie, dlatego nikt nie ma wglądu do tego, co dzieje się w ogrodzie. Działkowicze mogą więc poczuć się na swoim terenie zupełnie swobodnie.
Płoty o mniejszej wysokości mogą za to posłużyć za praktyczny parawan. Na dużych działkach jest to bardzo wygodne – ogrodzona część terenu służy wtedy za ochronę przed wiatrem oraz niekorzystną aurą. Za tego typu drewnianym parawanem z paneli można się schować lub zostawić rzeczy narażone na szkodliwe działanie pogody.
Panele najczęściej stosuje się też jako element wydzielający. Niższe płoty świetnie się do tego nadają. Oznaczają teren przeznaczony do różnych celów. Postawienie płotu z drewnianych paneli może wygodnie wydzielić teren do odpoczynku od tego, który ma służyć np. hodowli roślin. Stabilne świerkowe panele zabezpieczą też resztę działki przed dziećmi grającymi w piłkę lub bawiącymi się w inny sposób, niosący za sobą ryzyko uszkodzenia roślinności.
W kwestii wydzielania przestrzeni należy jeszcze zwrócić uwagę na balkony i tarasy. Panele mogą służyć doskonale jako przegrody wewnętrzne. Prezentują się bardzo dobrze, dlatego taras czy balkon nic nie straci ze swojej atrakcyjności, nawet jeśli nie nałoży się na panel żadnych elementów dekoracyjnych – co oczywiście można, a nawet warto zrobić.
Do ciekawszych zastosowań drewnianych paneli ogrodzeniowych można zaliczyć podporę dla pnączy. To idealne rozwiązanie dla działkowiczów, którzy chcą, aby zieleń porastała całą dostępną przestrzeń. Konstrukcja paneli (także ułożonych poziomo) pozwala na szybki wzrost pnączy. Daje to efekt zbliżony do żywopłotu. Z kilkoma różnicami: panele są znacznie wytrzymalsze i nie wymagają tak starannej pielęgnacji, na dodatek zachowują swój urok przez cały rok.
Prosty montaż i konserwacja paneli ogrodzeniowych drewnianych
Po otrzymaniu zamówionych płotów należy je zamontować w miejscu przeznaczenia. Do tego celu najczęściej służą słupki i elementy łącznikowe z metalu jak wsporniki słupów czy kątowniki metalowe z wkrętami.
Nasze panele zostały zaprojektowane w taki sposób, aby montaż był lekki i przyjemny. Jednak przed instalacją ogrodzenia należy zniwelować teren, na którym ma się ono znaleźć. Wsporniki słupów mogą być, zależnie od podłoża, wbite w ziemię, wbetonowane lub przykręcone do betonu. Do wsporników montuje się słupki a do nich kątowniki metalowe, najczęściej po 4 szt. na panel. Do kątowników przykręca się panele. Jak więc widać, jest to bardzo proste i nie wymaga wiele wysiłku.
Metalowe łączniki dostępne są jako dodatkowe akcesoria dobrane w zależności od warunków montażu. Wszystkie łączniki metalowe narażone na stały kontakt z podłożem, wykonane są ze stali powleczonej grubą warstwą cynku uzyskaną w gorącej kąpieli w roztopionym metalu.
Drewniane panele ogrodzeniowe wymagają też pielęgnacji, jeśli chce się utrzymać ich wygląd przez wiele lat. Dzięki stosowanym przez nas technologiom nie trzeba jednak przywiązywać do tego szczególnej wagi. Wystarczy zaopatrzyć się w powszechnie dostępne preparaty impregnacyjne oraz szczotkę. Posłużą one do usuwania zabrudzeń i zabezpieczania drewna. Czynności konserwacyjne można przeprowadzać co kilka lat. Nasze panele ogrodzeniowe drewniane będą wtedy prezentować się doskonale przez bardzo długi czas.
Korzystna cena płotów wykonanych z drewna
Jako profesjonalna firma o wieloletnim doświadczeniu dokładamy wszelkich starań, aby zaproponować naszym klientom najkorzystniejsze cenowo oraz jakościowo rozwiązania. Cele te osiągamy dzięki zachowaniu pełnej kontroli nad procesem produkcyjnym przęseł ogrodzeniowych drewnianych. Posiadamy własny park maszynowy, na który składają się przede wszystkim specjalistyczne frezy i głowice. W ten sposób możemy tworzyć panele wyłącznie we własnym zakresie.
Dla naszych Klientów oznacza to, że koszt drewnianych paneli nie jest zawyżany. Zakup produktów bezpośrednio u producenta zapewnia atrakcyjne ceny.
Więcej informacji na temat paneli ogrodzeniowych drewnianych udzielimy z przyjemnością podczas bezpośredniego kontaktu telefonicznego lub mailowego. Służymy ponadto radą w zakresie wyboru modelu płotu, montażu, konserwacji, a także w pozostałych kwestiach. Zajmujemy się tym od ponad 35 lat, dlatego mogą Państwo zaufać naszemu doświadczeniu. Gwarantujemy profesjonalną obsługę Klienta.